Gala XXVIII Laurów Umiejętności i Kompetencji, która tradycyjnie odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, wyłoniła nazwiska osób i nazwy instytucji nagrodzonych tymi prestiżowymi wyróżnieniami. “Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji” otrzymał Adam Mokrysz, Prezes Grupy Mokate.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od 1992 roku docenia i honoruje wybitne osobowości świata nauki, biznesu, kultury i polityki za ich wyjątkową publiczną działalność, przyznając im Laury Umiejętności i Kompetencji. Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, mówił: – Przez 28 lat wyróżniliśmy ponad dwa tysiące osób i instytucji. Ta skala pokazuje, że ciągle nie brakuje postaci niezwykłych, które są kreatorami przemian nie tylko w naszym kraju.

Wśród nagrodzonych, nagrodą “Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji” odznaczony został Adam Mokrysz, Prezes Grupy Mokate w kategorii “OBECNOŚĆ NA RYNKU GLOBALNYM”. Warto przypomnieć, że w 2012 roku Laur Umiejętności i Kompetencji otrzymała Teresa Mokrysz, założycielka Mokate.

Podczas tegorocznej edycji, szczególne wyróżnienie otrzymała Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, którą uhonorowano Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji. Z kolei najważniejsza nagroda – Diamentowy Laur – powędrowała do prof. Franciszka Kokota z Kliniki Nefrologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

(źródło: dziennikzachodni.pl / fot. RIG / fot. dziennikzachodni / Karina Trojak)